A l’Escola apostem per la formació integral dels nostres alumnes i contemplem tant el vessant ...

acadèmic com l’humà.
Al final de la seva formació els nostres alumnes assoleixen uns coneixements sòlids que seran la base sobre la qual construir. Això els permetrà fer-se un lloc a la societat que els toqui viure. Els aspectes intel·lectuals es complementen amb l’educació de la sensibilitat artística, el desenvolupament de les habilitats motrius i la consolidació dels hàbits bàsics per a l’autonomia personal i per relacionar-se amb l’entorn.
Tot això en una escola de dimensions humanes que se sent part del seu país i que estima i viu la seva cultura i les seves tradicions.
Us animem a fer un tomb per la nostra pàgina web i us convidem a visitar la nostra escola. Sereu benvinguts.
Marta Medrano, directora de l’Escola Reina Elisenda

TOP

Este sitio web utiliza Cookies propias para recopilar información con la finalidad de mejorar nuestros servicios, así como el análisis de sus hábitos de navegación. Si continua navegando, supone la aceptación de la instalación de las mismas. El usuario tiene la posibilidad de configurar su navegador pudiendo, si así lo desea, impedir que sean instaladas en su disco duro, aunque deberá tener en cuenta que dicha acción podrá ocasionar dificultades de navegación de página web. Para saber más sobre las cookies que utilizamos y cómo eliminarlos, consulte Cómo configurar Política de privacidad.

Acepto las cookies de este sitio